We are a leading Manufacturer of mini hair straightener, sf 400 kitchen scale, mini portable lint remover, electronic hair dryer, nova hair dryer and dog hair trimmer, rechargeable cordless electric quiet hair clipper grooming kit set from Surat, India.








₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Type | Plate |
| Coating | Ceramic |
| Warranty | No Warranty |
| Plate Material | Ceramic |
| Ideal For | Women |








₹ 114 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 5 kg |
| Weighing Capacity | 10 Kg |
| Accuracy | 100% |
| Power Source | Battery |
| Material | Plastic |
| Usage Area | Hotel Kitchen, Restaurant |








₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Surface Recommendation | for Woolen Fabric |
| Type | Lint Comb |
| Power Source | Cordless |
| Material | Plastic |
| Brand | CHEAPER ZONE |
| Color | MULTICOLOR |
| Power | NO |
| Brush Speed | NO |
| Brush Length | 13.5 cm |








₹ 195 / PieceGet Latest Price
| Brand | Nova |
| Automation Grade | Automatic |
| Model Name/Number | NV-6130 |
| Power | 1800 W |
| Usage/Application | Professional |
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |








₹ 105 / PieceGet Latest Price
| Brand | Nova |
| Power | 1000 W |
| Usage/Application | Personal |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 220 V |
| Cord Length | 1.8 m |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 10.9 x 7.5 x 17 cm |














₹ 350 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Battery Run Time | 45 min |
| Power Source | Electric |
| Length Settings | 4 Length Settings |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Charging Time | 1 hr |
| Trimming Range | 0.5 - 9 mm |
| Color | Golden |
| Suitable For | Hair Clipping, Beard & Moustache, Body Grooming |
| Features | Rechargeable |
| Gender | Men |





₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Battery Run Time | 60 min |
| Color | green |
| Power Source | Battery |
| Blade Material | Ceramic |
| Charging Time | 1 hr |
Ashokbhai Karamshibhai Nakrani (Proprietor)
Omkar Enterprise
286-287, Anjani Industrial Estate-2, Gothangam, Amroli-Sayan Road, Sayan, Surat - 394130, Gujarat, India





