Leading Manufacturer of electric tea kettle, oil storage can filter pot, electric garment steamer and big juicer machine from Surat.








₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Capacity(Litre) | 500 ml |
| Material | Silicone & SS |
| Brand | N R Mart |
| Usage/Application | Home, Travel |
| Handle Material | Plastic |
| Power(Watt) | 220 W |
| Voltage | 100-240 V |
| Frequency | 50 Hz |










₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Capacity(Litre) | 500 ml |
| Brand | N R Mart |
| Usage/Application | Commercial |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless Steel, Plastic Body |









₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1.5 L |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Type | Pot |
| Color | Silver |












₹ 360 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Type | Steam Iron |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Material | plastic |
| Temperature Control | Yes |
The Ideal Iron To Carry Along With You On Your Travels. Easy To Pack In, This Portable Fabric Steamer Is The Most Convenient And Easy Way Of Ironing Your Clothes. This Small But Mighty Device Makes Wrinkle-Busting A Quick And Fun Activity You Will Look Forward To. Plug It In, Within A Minute You Are Ready To Iron Clothes Non-Stop For 10 Minutes. Comes With 2.5 meter Long Wire And Indian Adapter, All You Need Is A Hanger And Place To Hang Your Clothes To Start Ironing.





₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Type | Hand Operated |
| Material | Plastic |
| Usage | for Home |
| Special Feature | Portable, BPA Free |
| Finish Type | Steel |
Fruit and Vegetable Juicer has a compact and ergonomic design, which makes it easy to store. It is specifically designed for the purpose of extracting maximum amount of juice from the fruits and vegetables in less time. You can either place it on your kitchen counter or keep it neatly in the cabinet.
Package content - 1 juicer with the waste collector, food grade the juicer is constructed of fine material, impact-resistant abs plastic that is BPA-free. All parts are detachable for thorough washing. Hand-wash and towel-dry suction base. Parts are top rack dishwasher-safe
Ashokbhai Karamshibhai Nakrani (Proprietor)
Omkar Enterprise
286-287, Anjani Industrial Estate-2, Gothangam, Amroli-Sayan Road, Sayan, Surat - 394130, Gujarat, India



